منتخب: دهه محرم

از ولایت حضرت علی و حضرت زهرا
پرش به:ناوبری، جستجو

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا أباعبدالله السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) کفواً أحد است، حضرت زهرا (علیهاالسلام) کفواً خلقت است. به اولیای امور کار نداشته باشید. بر عمر و ابابکر لعنت کنید.

محرّم آمد و ماهم عزا شدحسینم وارد کرب و بلا شد

این دهه محرّم، مصیبت، مثل ولایت بر قلب دوستان امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) نازل می‌شود. این ناراحتی به تمام ائمه (علیهم‌السلام)، به عرشیان، آسمان، ملائکه، بهشت و فردوس و جهنم نازل می‌شود. توجه کنید که به شما هم نازل بشود؛ آن‌وقت لکّه اشکی بریزید، هر گناهی داشته باشید، آمرزیده می‌شوید؛ اما به دشمنان زهرای عزیز (علیهم‌السلام) و اهل تسنن نازل نمی‌شود. اگر خنده و شوخی بی‌امر کردید، آن نازل نشده. مؤمن باید قلبش ناراحت و مریض باشد؛ تا وقتی‌که امام‌زمان (عجل‌الله‌فرجه) بیاید و قلبش را با احقاق حق شفا بدهد. والله، بالله، آن مصیبت خودِ قرآن است که به قلب شما نازل می‌شود. «أنا قرآن الناطق»

الآن محرّم است، یک گوشه‌ای بروید! اشکی برای امام حسین (علیه‌السلام) بریزید! آن «ذبح العظیم» می‌شود. اصلاً تو خودت روضه هستی، بنشین و با امام حسین (علیه‌السلام) حرف بزن! من عاشورا به بیابان می‌رفتم، جایی که کسی نبود، می‌نشستم و با امام حسین (علیه‌السلام) حرف می‌زدم و گریه می‌کردم، حالی داشتم. به شما می‌گوید: بُکاء داشته باش! گوشه‌ای بنشین و ناراحت باش! این دهه را فرق بگذار؛ تا حضرت زهرا (علیهاالسلام) برایت فرق بگذارد و تو را با غمش که غم امام حسین (علیه‌السلام) است شریک ‌کند. زینب اسیر است، گریه می‌کند، به حساب زهرای عزیز (علیهاالسلام) بگذار، بگو: زهراجان! بچه‌هایت در بیابان هستند، گریان‌اند. ما این دهه، تلویزیون و ویدیو و ماهواره را کنار گذاشتیم.

رفقای عزیز! هر عزا و غمی، مرگ هر عزیزی تمامی دارد، این‌ها عزاهای خلقی است که یک‌سال یا دوسال یا سه‌سال است. اما عزای امام حسین (علیه‌السلام) خلقتی است که در قلب پیرزن‌ها و پیرمردها و بچه‌ها می‌جوشد و تمامی ندارد. مثل ولایت که در تمام خلقت قسمت‌بندی است، عزای امام حسین (علیه‌السلام) هم به آسمان و زمین، ملائکه، عرش و فرش، جنّ و انس داده شده است. [۱]

عزاداری یعنی این‌‌که عزا داشته باشید که ائمه را نمی‌شناسید. روضه یعنی تمام روزنه‌هایی که به دین شما حمله می‌کند، از خیال و منیّت، حسادت و بخل، کینه و طمع و دروغ، به‌خصوص نگاه بد و دنبال خلق رفتن را کور کنید؛ باید مواظب این روزنه‌ها باشید. [۲]

عاشورا بوده. این عاشورا که جلو می‌آید برای من و شماست که پولی بدهیم تا آمرزیده شویم. از زمان آدم هم نقل بوده، عاشورا نجات من و شماست. عاشورا که تمام نشده، شما تمام شدید که کمک به کسی نکردید، دل کسی را خوش نکردید.

این حرف‌ها را بایگانی نکنید، هر دفعه این پرونده‌ها را جلو بیاورید. یک وقت امام حسین (علیه‌السلام) و اسیری حضرت زینب (علیهاالسلام)، یک وقت آقا ابوالفضل (علیه‌السلام) و حضرت قاسم، آقا علی‌اکبر و آقا علی‌اصغر، سکینه و رقیه. ببین تمام این‌ها فدای ولایت شدند. این دهه با این‌ها بیتوته داشته باشید. یک وقتی برای خودتان داشته باشید که با این‌ها حرف بزنید. نتیجه بیتوته رشد ولایت، رشد امام‌شناسی، رشد متقی‌شناسی، رشد علی‌خواهی و افشای علی (علیه‌السلام) است.

فهرست فرمایشات منتخب

یا علی

  1. ارتباط عاشورا
  2. کتاب جامع ولایت
حاج حسین خوش لهجه نابغه ولایت؛ حاج حسین خوش لهجه