منتخب: کتاب امام‌رضا

از ولایت حضرت علی و حضرت زهرا
(تغییرمسیر از منتخب: کتاب امام رضا)
پرش به:ناوبری، جستجو
بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا أباعبدالله السلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته

امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) کفواً أحد است. حضرت‌زهرا (علیهاالسلام) کفواً خلقت است. به اولیای امور کار نداشته‌باشید. بر عمر و ابابکر لعنت کنید.

شکر خدا را که بار دیگر عنایت فرمود به سفارش متقی عزیز، با کلام و بیانش و با اجازه و هماهنگی وصیّ متقی، حاج‌ابوالفضل؛ کتاب امام‌رضا (علیه‌السلام) چاپ گردید و در روز شهادت زهرای‌عزیز (علیهاالسلام) در دسترس عاشقان و محبّان امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) قرار گرفت. إن‌شاءالله قدردان متقی و کلامش و مجلس ولایت باشیم.

امام‌رضا (علیه‌السلام) به‌من فرمود: حسین! تو را هادی قرار دادیم، گفتم: آقاجان! شما خودتان هدایت‌کُن هستید؛ فرمود: تو راهنما باش، برو خلقت را به ولایت راهنمایی کن! گفتم: شما که فرمودی این جوانان را راهنمایی کن، به این‌ها لیاقتی بده که امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) حرف‌هایش را در چاه نزند، به این‌ها بزند. متقی مشکلات مردم را حل می‌کند. زبانش، زبان خدا و ائمه (علیهم‌السلام) است. امرش امر آن‌ها، خیالش خیال آن‌ها، رَوِیه‌اش رَوِیه آن‌هاست. هیچ‌چیزی در این دنیا برایش چیز نیست، مگر این‌که از ماوراء بگیرد و به شما بدهد؛ به‌خاطر همین می‌فرماید پیش متقی بروید. قلبش گنجینه است. متقی روح است و مردم جسم‌اند. جسمش در دنیا، اما روحش در سماوات است؛ همه‌جا می‌رود. حافظ و نگهبان شماست، گذشته و آینده را به شما می‌گوید.

امام‌رضا (علیه‌السلام) «عالِم آل‌محمّد» است، به این عنوان که اگر امام‌رضا (علیه‌السلام) را قبول داشته‌باشید، دوازده‌امامی هستید؛ چون‌که چهار امامی، شش امامی، تا حتی هفت امامی هم داریم؛ اما اگر امام‌رضا (علیه‌السلام) را قبول داشته‌باشید، بقیه ائمه (علیهم‌السلام) را هم قبول دارید. امام‌رضا (علیه‌السلام) رَزّاقِ رزق بشر است؛ یعنی هر کسی‌که به مشهد برای زیارت ایشان برود، کار دنیاییش هم خوب می‌شود و مالش زیاد می‌شود. امام‌رضا (علیه‌السلام) «صاحبُ‌الأئمه» است. تمام ائمه‌طاهرین (علیهم‌السلام) صاحب ما، صاحب مملکت و خلقت هستند؛ این‌که به امام‌رضا (علیه‌السلام) صاحب‌الأئمه می‌گویند، برای این‌است که اگر کسی امام‌رضا (علیه‌السلام) را قبول داشته‌باشد، صاحبی دارد که دیگر جزء فرقه‌های باطل و ضالّه نیست، جزء فرقه حق است. امام‌رضا (علیه‌السلام) «صاحبُ‌الأمر» است؛ یعنی همان‌طور که امر امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) بر ما واجب است، امر امام‌رضا (علیه‌السلام) هم بر ما واجب است.

آقاجان! شما همه‌کاره خدا هستید، محبت ما را در دل مادرت‌زهرا (علیهاالسلام) زیاد کن! ما با بدن سالم و ولایت کامل از دنیا برویم! کسی را اذیت نکنیم! ما را به فقر مبتلا نکن! مال به ما بده، سخی هم باشیم! این مال باعث گرفتاری ما نباشد! از تو می‌خواهیم که خودخواه نباشیم! ما را از این مجلس جدا نکن، آن‌را به‌دست مبارک امام‌زمان (عجل‌الله‌فرجه) برسانیم! [۱]

فهرست فرمایشات منتخب

[لینک به کتاب امام‌رضا

یا علی
حاج حسین خوش لهجه نابغه ولایت؛ حاج حسین خوش لهجه