منتخب: ماه‌رمضان 3

از ولایت حضرت علی و حضرت زهرا
(تغییرمسیر از منتخب: ماه رمضان 3)
پرش به:ناوبری، جستجو

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا أباعبدالله السلام علیکم و رحمة‌الله و برکاته

امیرالمؤمنین علی (علیه‌السلام) کفواً أحد است. حضرت‌زهرا (علیهاالسلام) کفواً خلقت است. به اولیای امور کار نداشته‌باشید. بر عمر و ابابکر لعنت کنید.

گفتار متقی[۱]

عزیزان من! الآن ماه‌مبارک رمضان است، خیلی توجه کنید! این آقایی که نمی‌تواند روزه بگیرد، اگر روزه بگیرد، روزه‌اش نه پسندیده ولایت است، نه خدا، دلش خواسته‌است. اگر شما روزه بگیری و بدانی که بعد از ماه‌رمضان مریض می‌شوی، روزه‌ات صحیح نیست؛ پس اگر بخواهی روزه بگیری، باید بدانی که برایت ضرر نداشته‌باشد.

حالا اگر شما می‌خواهی یک‌جایی افطاری بروی و بدانی که این‌شخص حساب‌سال ندارد و مجبور هم هستی و چاره‌ای نداری که بروی؛ بیرون افطارت را بکن و برو! چون اگر بروی با آن مال خمس نداده افطار کنی، شصت‌تا روزه گردنت می‌آید. البته تجسس حرام است؛ تجسس نکنید! تا می‌توانید در مورد قوم و خویش‌تان تجسس نکنید؛ چون خودتان را گرفتار می‌کنید؛ این باز به‌غیر از ماه‌رمضان است. مثلاً اگر یکی از قوم و خویش‌هایت حساب‌سال ندارد یا غش در معامله می‌کند و شما کارهایش را دیدی که مثلاً مالش حلال نیست، تا می‌توانی به خانه‌اش نرو؛ اما اگر مجبوری و می‌بینی که به زندگی و ولایتت لطمه می‌خورد، باید بروی.

آدم باید یک جاهایی برود. شما حسابش را بکن! شما که از سلمان عزیزتر نیستی، از امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) بهتر نیستی، به سلمان گفت: برو! چون یک جاهایی می‌خواست حفظ شود؛ نه این‌که رضایت داشت. شما هم باید حفظ شوی، یک جاهایی مقدسی نکن و برو! توجه فرمودید؟! من عقیده‌ام این‌است که اگر ویدئو و تلویزیون دارد برو! چون خودت را می‌خواهی حفظ کنی، ولایتت را می‌خواهی حفظ کنی، شما که از او خوشت نمی‌آید. حالا اگر رفتی، مثلاً به‌قدر پنج یک (یعنی خمسِ) آنچه که خوردی، خمس و سهم امام بده؛ اگرنه، مال حرام خوردی؛ اما روزه این‌طوری نیست، غیر از این‌است. اگر با مال حرام روزه‌ات را باز کنی، شصت‌تا روزه گردنت می‌آید.

قربان‌تان بروم! این ماه‌مبارک رمضان، برای همه مبارک نیست. شما الآن مالت حرام است، هر دفعه شصت‌تا روزه به گردن خودت می‌آید، زنت و بچه‌ات هم هستند؛ هر کسی چهار، پنج‌تا بچه دارد، آن‌ها هم روزه می‌گیرند، تو مال حرام به آن‌ها دادی و خوردند؛ روزه‌هایشان هم به گردن توست. چرا ما توجه نداریم؟! عزیزان من! اگر شما در امر باشید، امر اشتباه نمی‌کند. [۲]

فهرست فرمایشات منتخب

یا علی

  1. نوار ضایعات 80 (دقیقه 37)
  2. ضایعات 80
حاج حسین خوش لهجه نابغه ولایت؛ حاج حسین خوش لهجه