منتخب:هستی تمام خلقت روی دوستی امیرالمؤمنین می گردد

از ولایت حضرت علی و حضرت زهرا
پرش به:ناوبری، جستجو

بسم الله الرحمن الرحیم

هستی تمام خلقت روی دوستی امیرالمؤمنین می‌گردد. آن کسی که علی را قبول نداشته باشد، غاصب است؛ چون خدا می‌گوید: اگر عبادت انس و جن کنی و علی را به «الیوم اکملت لکم دینکم»[۱] قبول نداشته باشی، تو را به رو به جهنم می‌اندازم. پس عبادت بی‌دوستی علی غصب است و فایده‌ای ندارد.

به تمام آیات قرآن، این کتاب، حجت را بر شما تمام کرده است. فردای قیامت در پیشگاه اقدس الهی می‌گویم: خدایا، من امر زهرای عزیز و امر ولی الله الاعظم امام زمان (عج الله فرجه) را گفتم، این خطبا حرفهای دیگری زدند. خدایا، خودت بین ما حکم کن.

چه کسی خورشید را برگردانده؟ چه کسی یک نفسش افضل از عبادت ثقلین است؟ چه کسی یک ضربه شمشیرش از عبادت ثقلین افضل است؟ چه کسی هنگام مرگ بالای سر همگان حضور دارد؟ چه کسی در قبر سفارش شما را به نکیر و منکر می‌کند؟ درباره چه کسی خدا فرموده: اگر عبادت ثقلین بکنی و امیرالمؤمنین علی را به «الیوم اکملت لکم دینکم»[۱] قبول نداشته باشی تو را به رو به جهنم می‌اندازم؟

این همه خداوند درباره امیرالمؤمنین سفارش کرده است، آیا تو تکذیب می‌کنی؟ چرا دنبال غیر از علی (علیه السلام) می‌روی؟ مگر عقل نداری؟ تفکر داشته باش. علی هدایت است، خلق جنایت است. اینکه علی را در خانه گذاشتند و دنبال خلق رفتند، از جنایتشان بود که خدا افشایشان کرد و فرمود: مرتد و کافرند. تو دنبال چه کسی می‌روی؟!

به آن‌ها گفته مرتد و کافرند، تو هم که امر امیرالمؤمنین علی (علیه السلام) را قبول نداری، مشابه آنهایی. امر فرق نمی‌کند، آن‌ها در آن زمان بوده‌اند، تو در این زمان هستی. زمان فرق می‌کند. کم و زیاد می‌شود؛ اما فرق نمی‌کند. امر خدا در تمام زمانها وجود مبارک دوازده امام، چهارده معصوم (علیهم السلام) است.

از کتاب: ترجمه احکام"

تاریخ درج: [ 1397/05/23 ]

یا علی

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ (سوره المائدة، آیه 3)
حاج حسین خوش لهجه نابغه ولایت؛ حاج حسین خوش لهجه