منتخب:عید مبعث 81

از ولایت حضرت علی و حضرت زهرا
پرش به:ناوبری، جستجو

سخنرانی هفته: عید مبعث 81

... امیدوارم که خدا هم عقیده من را بپذیرد و هم عقیده شما را بپذیرد. عوض این پذیرفته شدن که حالا پذیرفت، یک عیدی به ما بدهد و آن عیدی این باشد که ولایت ما را کامل کند. اگر ولایت کامل باشد، [انسان] تمام حرف ولایت را می‌پذیرد، چون که ولایت کامل است.

... امام یک ماوراء در قبضه قدرتش است، اینکه اگر [امام] در قبضه قدرت ماوراء باشد، پس ماوراء از امام بالاتر است. توجه کنید امام را باید بشناسید، حجت خدا را بشناسید. تمام این ماوراء در اختیار حجت خداست. مگر امام صادق (علیه السلام) نمی‌فرماید: اگر ما نباشیم، زمین اهلش را فرو می‌برد. ما دیگر ارزش نداریم. توهین نکنم، ارزش همه شما به واسطه ولایت شما است.

... اصلاً محشر در اختیار زهرا است. محشر کوچک می‌شود، این جمعیت می‌آید، همه را شفاعت می‌کند؛ اما چه کسی را شفاعت می‌کند؟ آنکه زلفش را تپل و کپل کرد؟ آن کسی که به حرف آن لامذهب رفت و رویش را باز کرد؟ یا آن کسی که به حرف همسر عزیزش علی (علیه السلام) رفت؟ یا کسی که به حرف پدرش پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) رفت؟

... والله، اصلاً قلب مؤمن به غیر از ولایت و امر، چیز دیگری را نمی‌پذیرد، سوت می‌زند. به دینم قسم، اگر کسی اینجا بیاید و به غیر از ولایت حرف بزند، دلم سوت می‌زند؛ حالا هر کس می‌خواهد باشد.

... مگر همین پیامبر نبود که می‌رفت آنجا و اینطوری می‌کرد، ریگ سلام نمی‌کرد؟ درخت خم نمی‌شد؟ خود پیامبر است، برای چه خم می‌شود؟ برای امری که به پیامبر شده است؛ امرش علی است. بلند شو! حالا به خانه آمده است و به خدیجه می‌گوید: من دارد برایم سردی ایجاد می‌شود. یک چیزی رویش انداخت، «مدثّر»، بلند شو! بلند بشو، تبلیغ کن. باید به تو بگوید تا تبلیغ ولایت کنی، تو تویش می‌مانی. تو امر ولایت را اطاعت کن، نمی‌خواهد اینقدر تبلیغ ولایت کنی.

... تو فکر می‌کنی کسی که در گردنه دزدی کند، دزد است؟ تو هم دزد هستی. تو یک دزدی هستی که افشاء نکردی. تو که مال حرام داری می‌خوری، دزد هستی، تو که غش در معامله می‌کنی، دزد هستی، تو که اینها را زیر و رو می‌کنی دزدی، تو دزد ولایت هستی، تو دزد خدا هستی، تو دزد امر هستی، آیا می‌دانی؟ یک چهار تا سیب زمینی دزدیدن، فقط دزدی است؟

تاریخ درج: [ 1399/01/04 ]

یا علی

حاج حسین خوش لهجه نابغه ولایت؛ حاج حسین خوش لهجه