منتخب:سخنرانی اربعین 97 (به مناسبت اربعین رحلت متقی)

از ولایت حضرت علی و حضرت زهرا
پرش به:ناوبری، جستجو

سخنرانی اربعین 97 (به مناسبت اربعین رحلت متقی)

بسم الله الرحمن الرحیم

... جانم، برو کنار. برو حرف پیغمبر را بشنو. گفت: یا سلمان، اگر آخرالزمان را درک کردی، واجبات، ترک محرمات، برو کنار. چرا کنار نمی‌روی، روضه می‌روی؟ پیغمبر گفت: در مسجدهایشان تا حتی توی راه‌هایشان هم سیاه‌پوش می‌کنند. من مسجد را دیدم که تا توی راه‌هایشان هم سیاه‌پوش کردند. کجا می‌روی؟ جگر متقی از دست شما خون است. دو تا چیز است که خیلی مهم است: یکی این که دنبال خلق نروید، یکی هم این که سخی باشید. هر کدام از شما سخی نیستید، من با او می‌سازم؛ اما به دینم، کسی را که سخی نیست، خاطرش را نمی‌خواهم . کسی که سخی نیست، به درد نمی‌خورد.

... اصلاً من که گیج شدم. به حضرت عباس، گیج شدم. [وحشی] حمزه سید الشهدا را کشته، مگر حمزه مثل شما بوده؟ عموی پیغمبر بوده. پیغمبر را زده بودند، همه جایش خون است، پیش حمزه سید الشهدا آمد، [گفت:] عمو چه می‌خواهی؟ گفت: اسلام بیاور. اسلام آورد. آن‌وقت شمشیرش را دست گرفت. گفت: دیگر به بچه برادر من کار نداشته باشید. حالا همین که کشته، حالا حضرت می‌خواهد او را بکشد. می‌گوید: یا محمد، این سخی است او را نکش. چه کار کرده؟ این سخاوت اینقدر به درد شما می‌خورد. من که گیج شدم. اینقدر سخاوت به درد شما می‌خورد؛ اما تا آخر برسانید، مثل طلحه و زبیر نباشید. تا آخر برسانید. اینجا را هم تا آخر برسانید.

... به قدری این دین ابعاد دارد، می‌گوید: اگر پدرت آن طرفی است، با عمر و ابابکر است، رفیقت با خداست، باید پدر و مادرت را ول کنی، این رفیقت را بگیری. ان‌شاءالله رفیق‌های شما خوب هستند؛ اما رفیقت گناه نکند. فهمیدی چیست؟ آقای فرحزاد اینجا تشریف آورد، حرف امام حسین شد. گفتم: چه چیزی هست که مرتب می‌گویی اگر برای امام حسین گریه کنی، گناهانت آمرزیده می‌شود؟ گفتم: شرطش این است که گناه نکنی.

... عزیزان من، فقرا را فراموش نکنید، آن‌وقت شما یاور امام زمان هستید تا رجعت بیاید. اما جای دیگری هم نروید. اگر جای دیگر بروید، با آنها محشور می‌شوید. ببین، امام حسین، اکبر و اصغر را داد، جای دیگر نرفت. امام زمان هم همین است، جایی نمی‌رود. در جزیره موریس رفته است. گاهی گداری توی مردم می‌آید. دوباره می‌گویم: همانجا که هستید، بروید، گناه نکنید. به قدری گناه زیاد شده، به امام زمان گفتم: آقا بیا. هشت شهر قوم لوط را زیر و رو کرد. همه جا قوم لوط شده است! چه خبر است؟ نگاه به خودتان نکنید. ... احترام رفت! خدا عمر و ابابکر را و پیروانشان را لعنت کند، احترام رفت! در حضرت معصومه گناه کردند، نگهبان گذاشتند. امام رضا هم همین‌جور. برای شما چه چیزی بگویم؟ پس می‌گویم: برو کنار، تا امام زمان بیاید.

تاریخ درج: [ 1399/01/31 ]

منبع: [ جلسه ولایت؛ 8 آبان 97 (اربعین) ]

یا علی

حاج حسین خوش لهجه نابغه ولایت؛ حاج حسین خوش لهجه